Šimkovi

Dne 24.11.2017 od  19:30 hodin došlo v restauraci Romance v Jaroměři vystoupení muzikantů a kapel v salonku. První vystoupili manželé Pavel a Jana Šimkovi – standardně kvalitní výkon.

Čokoli

Pak po krátké pauze kapela Čokoli, ve které došlo k výměně zpěvačky. Kapela má novou a velmi půvabnou zpěvačku k tradiční zpěvačce Šárce Vávrové. Vystoupení bylo skvělé.

Úlet

Potom krátká pauze a vystoupení kapely Úlet. Tohle byla zlatá tečka večera, hráli ve složení Jan Resl – banjo, Čestmír Hýbl – kytara, Martin Hanuš – baskytara, Jan Běloušek-  mandolína, všichni zpěv. Hráli nejvíce bluegrass, lidově řečeno country. Ale jakým způsobem hráli a zpívali, prostě paráda. Měli v repertoáru i skladby, které byly velice těžké na techniku hraní na nástroje. V některých skladbách při zpěvu měli nástupy na zpěv, ačkoliv již první zpíval, když druhý se krásně připojil, následoval ho třetí a čtvrtý. Musím se přiznat, že jsem čekal, že si chlapci vzali až přes příliš těžké skladby, ze kterých budou pramenit chyby. Ale k mému úžasu nic. Posluchači byli u vytržení. Museli přidávat, když jeden posluchač chtěl zahrát skladbu Dědečkovy hodiny. Muzikanti řekli, že ji nehrají, ale pokud ji chce… Když kapela netrénuje skladbu a oni ji v klidu zahrají bez jakýkoliv problémů, tak k vystoupení kapely Úlet lze říct jen jedno, že hráli excelentní muzikanti. Nejvíce se mi líbilo, že si to všichni muzikanti při hraní a zpěvu užívali. Přeci jenom živá muzika je nejlepší.

Mgr. David Jevčák

Parádní vystoupení muzikantů a kapel v restauraci Romance