Po vzniku havárie nebo problému s městským majetkem se to hází jako horký brambor. Nikdo za nic nenese odpovědnost a nikdo se k tomu nemá, což je typické i pro celou ČR. Může za to např. počasí, povodeň a jiné nezodpovědné živly. V Japonsku mají obrácený extrém, tam by byl někdo schopen spáchat harakiri. Pokud někdo na něco upozorňuje v Jaroměři, je škůdce a potížista, protože žijeme v dokonalém městě. Kdo měl vlastně na starosti údržbu mostu Komenského? Asi nikdo. Kdo má na starosti Tyršův most, železný most v Josefově, Mariánský sloup, chodníky, Vojenskou nemocnici, Dělostřelecká kasána, Terronskou ulici a jiné. Kdo má toto vše na starosti a je za to zodpovědný? Opět nikdo. Když nikdo není za nic zodpovědný, tak to musí vypadat přesně tak, jak to nyní vypadá.

Příklad ASVAJ podle mě velmi dobrá akce. Pak mi vadí, že po městu chtějí cca 2 mil. Kč nazpět, jelikož došlo k nějakému pochybení. Město to řeší. Já se ptám úplně normálně, kdo měl na starosti tuto akci, zejména kdo konkrétně měl hlídat, aby nedošlo k problému, no kdo? Tohle na zastupitelstvu vůbec neřešili. Já se osobně domnívám, že osoba, která za to zodpovídala nebo dala pokyn k porušení něčeho, by měla být postižena sankcí města. Nevykonávala svou práci takovým způsobem, aby se škoda nestala a pokud na to nemá, ať dělá něco jiného.

Na jaroměřském hřbitově jsou u vstupu dvě budovy, u kterých došlo k opravě fasády. Byl jsem se podívat na hrobech a velice se mi to líbí. Moc pěkné. Proč to nejde i jinde. Asi nedostatek peněz, nechce se, nezodpovědnost atd.

Město se pustilo do mega projektu kanalizace pro cizí obce, což opět nechápu. Kladu si obyčejnou otázku, co mě je po cizích obcích? Nic, každý za svoje. Proč město neudělá mega akci v Josefově na nějaké památce třeba 100 mil. Kč. Tam to nejde, ale vést kilometry trubek do Jasenné, Dolan, Hořenic, jako nic. Terezín se rozvíjí a co my?

 Mini akce např. oprava Mariánského sloupu na náměstí.

Město poslalo nějaký dar 20 000 Kč na Mariánský sloup do Prahy, přestože Praha je jedno z nejbohatších měst v naší republice. Tohle opět nechápu a nerozumím tomu, že stav Mariánského sloupu v Jaroměři naše zastupitele nikterak netrápí. Údajně se hnuly ledy i na radnici a po upozornění o.s. Pronáměstí se začne něco s naším Mariánským sloupem dít. Jinak jednoho krásného dne spadne a dopadne stejně jako Komenského most, ale u sloupu se to svede třeba na počasí anebo na Jevčáka, že moc dupe, když chodí kolem sloupu. Konečně někdo bude za něco zodpovědný.

Ledy se hnuly i v ulici Terronská, protože mají na ulici hodně malých kamínků, někdo si myslí, že to takto opravil?

Potížista a škůdce města ve chvíli, co se začne investovat do našeho města a opravovat ulice, chodníky, náměstí, památky města, budovy města a mosty, mega investiční akce do Josefova atd. Začnu se radovat a tleskat. Pak mi bude jedno, že předseda nějaké komise bude mít třeba 10 000 Kč měsíčně, ale ve chvíli když vidím, jak naše město vypadá, mi to jedno není. Chtělo by to nějaké pracovní výkony a něčí zodpovědnost!

Jinak bude mít v Jaroměři buldozer hodně prácei. Filmaři můžou natáčet v Jaroměři válečné filmy např. film Dobytí Berlína. Bojové scény z Dělostřelecký kasáren a Vojenské nemocnice naprosto autentické, nebude ani potřeba budovy bombardovat. Stoprocentní kasovní trhák z Jaroměře!

Mgr. David Jevčák

Péče o městský majetek a údržba ­ kdo je za to zodpovědný?

Napsat komentář