V novém Zpravodaji se píše o projektu náměstí a Na Valech za miliony korun, ale město má dohromady dluh i s rokem 2014 cca 50 mil Kč.
Kde na to vzít peníze?
Žádost na dotaci z fondů EU není, tak se zřejmě jedná o typický předvolební trik za obecní peníze. Možná jde vše podle nějakého plánu? Důležité je, zda má město povolení od všech majitelů nemovitostí na náměstí a Na Valech s projektem. Pokud nikoliv, tak nastanou obrovské problémy. Zřejmě jako další asi z dvaceti  podobných projektů náměstí…

Fotogalerie  Vítězná Lávka podle návrhu skupiny Mirko Bauma má v Jaroměři vzniknout do konce... (2) Fotogalerie  Vítězná Lávka podle návrhu skupiny Mirko Bauma má v Jaroměři vzniknout do konce... (1)
foto: baum & baroš

V souvislosti se stále se zvyšující cenou zakázky (údajné zvýšení ceny oceli) na most Komenského (začalo se na 15 mil. Kč bez DPH a nyní se blíží cena stavby ke 30 mil. Kč), kdy dva roky nedošlo k výraznému zdražení oceli (viz. poznámky na konci příspěvku), tak už místní ke zvýšené ceně oceli dokonce vytvořili nový termín „Klepsova ocel“. Česká povaha nezapře smysl pro humor v každé situaci.

Redakce

Pozn.:
Ekonomická rubrika Ihned (první článek) a starší článek ze serveru Patria Finance Online naznačují skutečnost s dlouhodobým trendem snižování cen oceli. Kliknutím na titulek si zobrazíte celý článek.

Poptávka po oceli bude letos klesat. Na nižší ceny komodity doplatí i hutě

Evropští oceláři, největší odběratelé koksovatelného uhlí, mají před sebou špatný výhled na dalších 12 až 18 měsíců. Agentura Moody’s potvrdila, že poptávka po oceli ve 27 zemích Evropské unie po loňském poklesu o 9,6 procenta letos klesne o další 2 až 4 procenta.
Plány a skutečnost – volby a budoucnost

5 komentářů u „Plány a skutečnost – volby a budoucnost

Napsat komentář