european-championship-1383208__180

Dne 12.6.2016 se hrál divizní zápas v Jaroměři. Došlo k mírnému zlepšení mužstva, jelikož dokázali naši obránci přihrávat si mezi sebou a občas také se záložníky. V zápase měl moc povedené sólo Častvaj, ze kterého dal gól. Jaroměř nakonec prohrála 1:3.

Nyní lze hodnotit sezónu v divizi z 28 zápasů Jaroměř 2 vyhrála a 5 remizovala, prohrála 23 utkání, skóre 24:77, celkem získali 14 bodů a skončili na 14 místě tabulky. Učený z nebe nespadne, přesto je to velká škola pro hráče a pro vedení klubu. Příští sezóna v krajském přeboru. Na konci utkání se loučil trenér A týmu.  Krok správným směrem, chlapci budou potřebovat nový impuls. V českém fotbale není problém s brankáři, obránci a defenzivními záložníky, ale kreativci s míčem, techničtí hráči, kteří umějí obejít jednoho nebo dva hráče, střelci gólů. To je v naší lize a nižších soutěžích žádané zboží. Většinou se hráči tohoto formátu kupují z jiných zemí např. z Jižní Ameriky a Afriky. Co mě zaujalo na divizi, že hráči z Jaroměře hrají za jiné kluby např. Gorol (Živanice) a Podolník (Dvůr Králové nad Labem). Oba se mi velice líbili. Tahouni svých týmů. V Trutnově mají šikovného útočníka Kejzlara, Turnov má výborné obránce hráč č. 13 a 4.

Nejsem oprávněn mluvit vedení klubu do jejich práce, ale jako nezávislý pozorovatel podle mého laického názoru, chybí v Jaroměři kreativci a hráči, co lehce obcházejí soupeře a vymýšlejí hru svého týmu. V Jaroměři je hráč Čenovský, který má divizní parametry, ale nemá s kým hrát, potřebuje k sobě 2 hráče na stejné anebo vyšší úrovni do zálohy. Nový přicházející záložník by se měl posuzovat s kvalitou Čenovského, pokud umí to samé nebo je lepší. Okamžitě vzít, když není na stejné úrovni prostě nebrat. Útočník Škoda nemá konkurenci a je na útočnou hru sám, chybí mu parťák do hry. Hrát na jednoho útočníka se mi zdá alibistické na takové fotbalové úrovni. Tohle není první liga. Dokonce jsem přesvědčen, pokud by např. Gorol nebo Podolník, či jiný hráč na úrovni hrál v záloze v Jaroměři, bylo by se na co dívat. Celý tým by s nimi šel ve výkonech nahoru. Hlavně by se začal hrát rychlý a kombinační fotbal. Přeji pevnou ruku při výběru nového trenéra. Moc by se mi líbilo, kdyby příští sezónu začali hrát atraktivní fotbal, jaký mohli vidět v divizi, když míč putuje mezi obránci a záložníky v určité rychlosti a přesnosti v přihrávkách a pak následují kolmice, anebo přihrávky do strany. V posledním zápase doma hráč Turnova č. 4 – obránce při útočné akci vystartoval za polovinu a v blízkosti našeho pokutového území perfektně kombinoval s útočníkem a záložníkem. Ve chvíli ztráty balonu se vrátil na svoje místo. Když záložník z Turnova nakopl balón dopředu, aby se ho zbavil pod tlakem našich hráčů, dostal sodu od hráče č. 4 a č. 13, že nelze nakopávat takto míč, protože jsou roztažení, musí jít k sobě, aby míč udrželi v kombinaci. Myslím si, že oba fotbalu opravdu rozumí.

Taky něco pozitivního: tým B postoupil do 1.B třídy se skórem 112:40. Je to úspěch jaroměřského fotbalu. Další velká zásluha jsou přípravky, mladší žáci, starší žáci atd. Musím blahopřát týmu B za postup, ačkoliv na jaře měli maličkou sérii, kdy se jim nedařilo, ale přesto překonali drobnou krizi. I to vypovídá o charakteru týmu a jeho ducha. Přál bych týmu B, aby se jim podařilo 1.B třídu udržet i následující sezónu. Udržet 1.B třídu nebude vůbec lehká záležitost, viz nová pravidla ve fotbale kolem hráčů.

Mgr. David Jevčák

Poslední domácí divizní zápas Jaroměř versus Turnov