Národní

Všichni víme, že ulice Národní má po jedné straně chodník. Do letošního roku byl poměrně kvalitní povrch odstraněn a vykopána zemina. Poté se pokládaly kabely do země. Pak následovalo zasypání hlínou a drtí.  Je možné, že tyto práce probíhají z důvodu výstavby nahoře nad vlakovou zastávkou, kde se staví provozovna, což je krok správným směrem, budou nové pracovní příležitosti a moderní provoz. Žádné stroje bez elektriky nepracují. Z tohoto vyplývá, že logicky se dá dovodit nutnost rozbití chodníků, jenomže tento stav je dle mého názoru už zbytečně setrvalý a skoro neměnný.

Je pravdou, že se natáhly nové kabely, ale po určitém čase se v tom znovu vrtají. Minule jsem šel kolem, když dva pracovníci s krumpáčem vyprávěli vedoucímu, proč to musí dělat znovu. Vedoucí na ně křičel: „Když jste tam nedali ochrany, tak držte h.. a dělejte.“ Pravděpodobně nějaké problémy s kvalitou práce. Doufám, že k předání chodníku nedojde v tomto stavu ani náhodou. Osobně si myslím, pokud město umožnilo rozbít chodník v zájmu výstavby a tažení kabelů, tak stejně důsledným způsobem a v zájmu nás všech, tedy občanů města zajistí, že chodník bude předán v krásném novém stavu, aby byla radost po něm chodit, jezdit s kočárkem apod. Podle mě důsledný znamená nekompromisní. Ono totiž nahoře bydlí velmi mnoho lidí a potřebují chodit ulicí Národní směrem tam i zpět. Taky od toho jsou chodníky. Město nebude kontrola dání chodníku do původního stavu nic stát, jenom si to pořádně zkontrolovat a převzít v bezvadném stavu.

Ondřej Rozum

PS V současné době navozené podloží na chodníku se vlivem deště a počasí na určitých místech viditelně i okem propadá (blíží se zima a mráz). Nedostatečně udusáno válcem, pokud by se na tohle dal asfalt nebo jiný materiál do určité doby se to začne propadat. Kontrola by se měla asi zaměřit na dvě etapy kvality práce, tedy na kvalitu udusaného spodního materiálu v chodníku a ve druhé etapě samotná vrchní pokládka chodníku, aby chodník vydržel. Tohle snad úředníci a vedení města zvládnou?! Pokud na to nemají rozum, doporučuji sehnat třeba důchodce s letitými zkušenostmi z oboru stavebního – dopravní cesty atd., který všechno za město zkontroluje, aby nemohla projít nekvalitní práce.

Práce na chodníku v ulici Národní v Jaroměři