radnice1

Dne 16.2.2017 opravdu přijel prezident České republiky Miloš Zeman do Jaroměře, přišlo se podívat hodně lidí, je dost možné, že  nejvíce ze všech měst, které při této jízdě navštívil. Prezident měl super hlášku, když viděl muže z Jaroměře, který měl transparent s nápisem: „Vítej Husáku, sorry jako Rusáku“, prezident prohlásil: „že je zde přítomen i obecní blázen“. Dobrá hláška. A lidi se smáli. Tato tichá demonstrace je osobní věci protestujícího člověka z Jaroměře. Akorát nechápu, co má společného komunistický bývalý prezident s demokraticky zvoleným prezidentem, který byl potažmo zvolen občany České republiky. Přesto má právo protestovat. Kdyby se tak choval před rokem 1989, tak by skončil v base. To je ten rozdíl! Ale on to nechápe, protože má jen svou pravdu. Jinou nezná a nechce znát.

obecní blázen

Ptal jsem se lidí, kde byl starosta města. Dozvěděl jsem se, že si vzal na tento den volno. Důvod je prostý. Nemá rád našeho prezidenta. Že by Kalouskovec a utajený sluníčkář? Přitom role starosty města je kladení věnců a vítání delegací a osobností. Jakoukoliv smlouvu podepisuje po schválení rady nebo zastupitelstva, jinak je neplatná. Takový je náš reprezentant města. Vzít si volno – je jeho právo. Dle mého názoru starosta města nezvládl svoji roli. Jeho úkolem je vítat delegace a osobnosti. Musí umět překonat i to, že někoho nemá rád. Musí se nadto povznést. Ale to dokáže jenom velká osobnost. A proto vítal na radnici prezidenta místostarosta Kubina. Bylo vidět, že byl nervózní, měl problém hovořit veřejně před davem lidí, přesto bychom mu měli poděkovat, že si taky nevzal zbaběle volno. Jeden komediant ve městě bohatě stačí.

Domnívám se, že všichni politici musí závidět Miloši Zemanovi ty davy. Viděl jsem různé mítinky politických stran a skoro nikdo nechodí. ANO mělo nádherné holky, které chodily a dávaly koblihy a koláče lidem, každý si od nich vzal, protože byly opravdu moc pěkné. Ale jinak stánek opět nic moc s účastí lidí. Toto je veliký problém všech politických stran.

PS Myslím si, že pokud bude pozván Kalousek, předseda TOP k nám do Jaroměře a pan starosta ho bude s chutí vítat. Volno si nevezme, protože je blízko jeho srdci. Vidím, že náš starosta je samé slunce a multikulturní svět.

images 2

Jitrnice

Prezident přijel do Jaroměře a byla sranda