Dne 3. 2. 2015 proběhlo zasedání Zastupitelstva města v Jaroměři, když padl dotaz, co se to projednávala na radě města – stížnost zaměstnanců města za nevhodné chování při jejich kontrole ze strany M. V. Kdo je vlastně M. V.? Najednou se na veřejném zasedání veřejně dozvídáme, že ředitel Organizačního článku Pevnost-muzeum se měl neslušně chovat vůči zaměstnancům města při jejich kontrole! Údajně je měl i vyhodit. Než to projednali v radě města, tak pan M. V. sám dobrovolně odstoupil ze své funkce. No jo, ale pokud se vina prokáže, jakou za to dostane sankci? Protože odstoupil sám a dobrovolně před projednáním případu, tak to nelze snad brát jako sankci. To je jeho svobodné rozhodnutí. Já jsem zvědav, jak to vedení města vyřeší? Nejvíce mě dostalo to, že paní Jelínková se stala předsedkyní kontrolního výboru, když ji pan Salač předal vstupenku na nějakou akci zmíněného organizačního článku města ve výši 40 Kč, kde nebylo razítko města, či jiné označení a jiné náležitosti zákonem povinné. Jak se potom zaúčtovali peníze v účetnictví? Připomíná to platební kartu v jednom ústavu se seniory. Doufám, že se to pořádně prošetří a vyvodí důsledky.

Bylo-li dříve provedené výběrové řízení, které vyhrál pan M. V. na funkci ředitele, i když má maturitu, to je samozřejmě v pořádku. Ale! Porazil vysokoškoláky v oboru turistiky a historie se znalostí cizích jazyků, aniž by sám ovládal?* U ředitele pevnosti a muzea dost důležitá věc! Nejdůležitější věc je u ředitele umět se slušně chovat a vystupovat s klienty a zaměstnanci, zde je problém bývalého „manažera“ viz. články ve Zpravodaji. Napomenutí od vedení města apod.  Z toho co jsem slyšel, bude pan M. V. pracovat dál v pevnosti jako řadový zaměstnanec? Možná to nebude dělat dobrotu mezi zaměstnanci, kteří tam pracují a ještě nebyli odejiti.

Jak bude osoba za nevhodné chování potrestána a zda by neměla odejít vůbec pryč a dělat něco jiného, kde hrubá slova nevadí např. horníka, protože je to užitečná práce a můžete být i u ní sprostý a nikoho nemůžete urazit, jelikož uhlí je neživá věc, čili si nemůže stěžovat a urazit se. Zároveň vám rostou svaly na rukou, nikoliv kolem úst.

Přeji panu Frostovi klid na jeho práci bez nervů z „manažerů“. Jeho sbírku jsem viděl ještě, když ji měl v Doudlebách nad Orlicí a je skvělá a logicky patří k pevnosti. My všichni bychom měli být vděčni bývalému starostovi panu Čermákovi, že přemluvil pana Frosta, aby umístil sbírku do Josefova, ne do Terezína. Zejména by bylo dobré se začít k panu Frostovi chovat slušně a brát ho jako partnera, který utápí většinu svých peněz do sbírky. Nejlepší by bylo to vrátit do starých osvědčených kolejí a pevnost oddělit od vojenského muzea. Logicky a po zásluze by měl dělat ředitele pan Frost a když skončí, sám ze své vůle, tak by měl být čestným ředitelem do konce života. Osobně jsem zvědav na naše chytré hlavy v zastupitelstvu, co předvedou s pevností + muzeem?

Mgr. David Jevčák

* pozn. red.: Zde se nabízí další otázka: co rozhodovalo při výběru vhodného kandidáta na tuto funkci?

Proč se křičelo? Co se stalo při kontrole města v pevnostním muzeu?

5 komentářů u „Proč se křičelo? Co se stalo při kontrole města v pevnostním muzeu?

 • 25.2.2015 (22:56)
  Trvalý odkaz

  Vážený pane Jebčáku. Je vidět, že ze života, z pravidel pravopisu českého ani jiných, mimochodem, velmi poučných knih jste mhoho nepobral. Vaše neúsměvná reakce, která proprala snad všechny žumpy republiky, je mi vážně k smíchu.
  Když už, prosím, chcete někoho kritizovat a máte zásluhy stylu – „včera jsem třikrát hřebelcoval naší krávě kaštany u zadku protože mi to přišlo správné pro jejich barvu“, vážně se aspoň proberte nad svým pravopisem, protože to je hovnům z republiky k blití, stejně jako Váš obličej.
  Tedy k věci. Pochopil jsem, že jste se dostal z vysoké školy rovnou do prdele, kde i žijete a jako uschlé hovno – kaštan – i fungujete. Funkce M.V., který zavlažuje kaštanovský způsob života zaschlých hoven Vašeho okolí Vám přineslo život. Co Vás, prosím, tak vytočilo, abyste člověka, jež oživil dějiny Josefova bez použití cikánů (jako komunisté) abyste nenechal svou hlavu zaraženou v zadku své KSČM strany a dal slušným lidem pokoj? Děkuji, Petržela

 • 25.2.2015 (18:41)
  Trvalý odkaz

  Několikrát jsem se již setkala s I.Z. a M.V. při plánování některých akcí a musím říct že nejvíc haní ti, kteří pro Josefov udělali buď nic nebo málo. Jestli se o pevnost někdo stará pak jsou to oni dva a jak už bylo řečeno mluví za ně čísla. Zkoušel si někdo z Vás vést takovýhle kolos? tak až si to zkusíte tak pak suďte.

 • 24.2.2015 (22:13)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, pane magistře Jevčáku. Vás ještě neznám, ale dle vaší historie a statistik na tomto webu odhaduji, že budete jeden ze skupiny lidí, kteří strašně rádi lepí. Nic proti Vám nemám, ale toto může napsat pouze někdo, kdo strašně rád sbírá drby. Co se týče daňových dokladů myslím si, že vy ani já nepatříme k finančnímu úřadu, takže jak má daňový doklad vypadat rozhodně nevíme (Zákon č. 563/1991 Sb.). A kontrol vč. auditů už tam asi taky bylo dost dle zjištěných skutečností. M. V. se bohužel nevejde do kolonek vlastním jednáním ani chováním, ale čísla mluví za něj. A myslím si, že důležité vždycky byli, budou výsledky a pohnutky což M. V. dokázal svým odstoupením z vlastní iniciativy. M. V. sice někdy umí být velice svérázný a k okolí až hrubý ale nikdy jsem s ním neměl problém v jakékoliv spolupráci, což vy jste asi ani nezkoušel. O poctivosti můžete mluvit jen pouze ve vlastním případě. Na vyšší úvahy nebo soud ostatních nemáte žádné důkazy tak zbytečně nevytáčejte slušné lidi a nepište takové články. Nebo možná snad jen povídačky s nálepkou letem světem. Uklízet se musí, ale začínat by se mělo špínou a nepořádkem. A to nevyřešíme spolu ani každý zvlášť.

  Jan Šimůnek

 • 16.2.2015 (15:17)
  Trvalý odkaz

  Že zrovna Vám, pane inteligente vadí, že někdo uráží druhého, když se sám dopouštíte prakticky neustále stejného jednání? Na druhých se chyby vídí snadněji než u sebe, že? Buďte prosím Vás už zticha a dál už se neztrapňujte. Přeji příjemný den

 • 15.2.2015 (10:33)
  Trvalý odkaz

  To kdo je pan M.V. snad už každý po jeho pracovních úspěších ví.Kdo je však I.Z. ,která převzala jeho místo ví snad z občanů a návštěvníků města a hlavně pevnosti jenom někteří. Vypadá to, že na městě se začalo ještě více šetřit ohledně informovanosti. Ještě, že občané jsou na toto už naučení.Škoda, že panu M.V. se nepoštěstilo si najít takové přátele jako mají na městě jiní jeho kolegové a to z řad televizních reportérů a novinářů. Ti jsou jak je potřeba hnedle připraveni informovat. Ale abych nebyla ošklivá úplně….I.Z. je slečna,tak alespoň něco.

Napsat komentář