Dne 20.5.2015 proběhlo jednání zastupitelstva města, ve kterém se řešila otázka čestného občanství a čestného titulu ředitele První vojenské muzeu Frosta, toto ocenění měl dostat právě Miroslav Frost. Vystoupil pan starosta a řekl, že z Českého svazu bojovníků za svobodu ví, že M. Frost chce zbytek sbírky prodat právě jim a nedat to městu.

Dne 23.6.2015 jsem se osobně dostavila na jednání zastupitelstva města, kde jsem vystoupila s tím, že mám dopis z Českého svazu bojovníků za svobodu, ve kterém je uvedeno, že nikdy M. Frost nechtěl prodat sbírku tomuto sdružení ani jeho část. Natož vystoupil veřejně pan starosta a řekl, že se jedná o Československou obec legionářskou a že tuto informaci má od J.M.. Já vím, že nějaký J.M. je pouhým členem této organizace, ale není oprávněn za ně jednat. Toto právo přísluší orgánům vyšších funkcí (předseda, místopředseda a tiskový mluvčí), nechápu a nerozumím tomu, jak může starosta města věřit člověku, který evidentně lže, aniž si informace ověří u funkcionářů Československé obce legionářské. Od lidí vím, že J.M. je bývalý politruk v armádě za ČSSR měl povinnost učit základní vojáky marxismus + leninismus = bolševismus. M. Frost podepsal v roce 1986 Chartu 77, byl za to pronásledován StB. Myslím si, že od té doby se metody boje s třídním nepřítelem v Jaroměři příliš nezměnily. Dokonce starosta přeje sluchu bývalému politruku. Chápu vysoce spolehlivý pro svoje nepřesné a neověřené informace, které se zrovna hodí někomu k jeho politickému boji, přestože J. M. není oprávněn jednat za Česko- slovenskou obec legionářů. Ale i toto nařčení se nezakládá na pravdě. V Jaroměři jsou v koalici se starostou KSČM, již dlouhá léta a díky nim je starosta. Proč neposlouchat bývalého politruka. V příloze zveřejňuji dopis Českého svazu bojovníků za svobodu a Československé obce legionářské, aby si každý obyčejný člověk udělal úsudek o tom, jak se v Jaroměři křivě lže. Starosta vypouští nepravdivé a neověřené údaje na zasedání zastupitelstva jako spolehlivé informace.  Přitom stačí zvednout telefon a zavolat příslušným lidem z uvedených organizací, aby zvěděl, že je mu vysloveně lháno. Lže se odporným a podlým způsobem. Lež se právě hodila a s chutí byla puštěna před zastupiteli města. Na moji osobu to působí, jako z dob za KSČ, vzhledem k mému věku si hnusnou dobu moc dobře pamatuji.

Vzpomněla jsem si na heslo, které je pořád stejné, nesouvisí s mým článkem, je pouze čistě a náhodně podobné z této doby a mnou upravený: Bolševici a jiná špína spojte se dohromady.

Chumová

001 (1)

002 (2)

Proč starosta dopřeje sluchu bývalému vojenskému politrukovi ve věcech marxismus-leninismus?

Napsat komentář