Save_Money

Všeobecně je známo, že město prodalo stavební pozemky v Třešňovce soukromé společnosti – cca 5 hektarů. Pozor jde o stavební parcely přímo na rovince u hlavní trasy Hradec Králové – Náchod, a to za hřbitovem mezi hlavní silnicí a jaroměřským rybníkem. Nejzajímavější je cena za 1 metr. Město fantasticky výhodně prodalo metr za cca 50 Kč, není to vynikající cena za stavební parcelu v Jaroměři, kde se obvykle prodává kolem 500 Kč, tedy 1 ku 10. Společnost prodávala za víc, ale přišla krize, tak jenom skromně po 650 Kč za metr, není to úžasné? Společnost výborně nakoupila, a proto musím pouze gratulovat. Nevím co říct k městu, když asi 5 hektarů, tedy 50.000 metrů krát 50 Kč je 2.500.000 Kč pro město. Pozor, ale ta společnost prodává stejnou výměru za 650 Kč, tedy výsledek ceny je krásných a úžasných 32.500.000 Kč, pokud to odečteme od sebe, tak pro společnost zbyde rovných 30.000.000 Kč. Samozřejmě musí provést sítě, ale nejdražší páteřní kanalizaci zaplatil svazek obcí „DSO Jaroměřsko“, společnost se pouze napojovala do vybudované kanalizace města. Místo nové protihlukové zábrany udělali val, což je logicky levnější. Ještě vybudují novu komunikaci mezi pozemky, která je města. Nikdo logicky by ji nechtěl, pouze starosti s údržbou. Město nemá skoro na nic peníze, ale pokud takto výborně hospodaří, tak do roka a do dne, bude z Jaroměře takovým způsobem nejbohatší město v kraji? Nejvíce mě zaráží věc, že starosta města je vysokoškolský ekonom, přesto v klidu se stavební pozemky města prodávají pod cenou, čeho on je vlastně ekonom?
Asi to zastupitelé města prodali stejně, jako by nakládali se svým vlastním majetkem, při prodeji svého vlastního majetku to prodají klidně a hluboko pod obvyklou kupní cenu.
Když chtěli dělat charitu, měli pozemky prodat občanům města za 50 Kč za metr, ať si sítě dobudují sami, vyšlo by je to i se sítěmi na 400 Kč za metr, zbylých 250 Kč za metr by měli jako bonus za starosti pro sebe, ale občané města nejsou asi v přízni u vedení města.
Zastupitelé města dělají pro nás, ale pro koho dělají maximum…

JUDr. Iva Rudolecká
Prodej stavebních pozemků našimi nezkorumpovatelnými zastupiteli

Napsat komentář