pošta

V Josefově stojí budova České pošty státního podniku, mnoho let je funkční a slouží ku prospěchu obyvatel části Josefov a okolí. Pošta je velice důležitá pro posílání dopisů, balíků, složenek, ověření listin a jiné služby s tím spojené. Otvírací doba od pondělí do pátku, vždy od 9:00 hodin do 11:00 hodin. Pak přestávka a znovu otevřeno od 13:00 hodin do 16:30 hodin, v sobotu a v neděli zavřeno. Člověk by řekl, o čem je vlastně řeč.

Před Vánoci roku 2017 byla pošta často zavřená s cedulkou „Z technických důvodů“. Problém byl v tom, že nejsou zaměstnanci, kteří by na poště obsluhovali zákazníky, a proto se v tento vánoční čas vyvěsí cedule – „Zavřeno z technických důvodů“. Pak nastane radostná chvíle, kdy se otevře, a zákazník zjistí, že je tam nová obsluha, která se neustále ptá staršího kolegy, co má dělat s tím a oním.  Zaměstnanci nejsou nikde k sehnání, taky platy na České poště za mnoho nestojí, není se tedy čemu divit. Jenom mám obavu, aby to nedopadlo špatně. Například aby přespříliš dobře placení manažeři České pošty neudělali jednou krátký proces s pobočkou Josefov a místo cedule „Z technických důvodů zavřeno“, nebyla cedule „Pobočka zrušena“. Tento možný černý scénář doufám, nikdy nenastane, ale pokud budou takto mizerně placeni zaměstnanci na přepážkách České pošty i nadále, může k tomu dojít. Přeci si někdo nemyslí, že si manažeři sníží svoje platy. Ale zvyšování platů zaměstnanců České pošty půjde pomaloučku a polehoučku, může ale opět přijít chytrý manažer a řekne: „Zrušme některé pobočky jako minule.“ Jak určí manažeři, kterou pobočku zavřít?

Asi takhle:

En ten týky, dva špalíky,
čert vyletěl z elektriky.
Bez klobouku bos,
natloukl si nos.

Boule byla veliká
jako celá Afrika.
Ať je to ten, nebo ten,
ten musí jít z kola ven.

Sice humorný článek o smutných věcech, kéž by to ale zůstalo jen u článku. Myslím si, že se budou zbavovat jako prvních vesnických poboček, ale kdo ví?

Ondřej Rozum

Provozní doba České pošty v Josefově