V článku MF DNES příloha Hradecko a k citaci JUDr. Jaroslava Harvana „že zájemci s nejvyšší nabídkou pro nás nebyli důvěryhodní“ ze dne 28.2.2015, uvádím:

Ano, tato nevěrohodnost spočívala v tom, že jsme za nemovitost restaurace Kino nabídli obvyklou tržní cenu, dokonce jsme všem zastupitelům odeslali dopis, ve kterém uvádíme, že jsme připraveni cenu zaplatit, rozšířit a vylepšit služby provozu restaurace. Proč nám toto nebylo umožněno nám dodnes nikdo nevysvětlil.

Hodnocení věrohodnosti v nejčtenějším periodiku v České republice provedl rychlodoktor rudého komunistického práva, jeden z obžalovaných v kauze restaurace Kino, zloděj, který kradl sušenky v supermarketu LIDL, v době, kdy byl předsedou přestupkové komise. Dle jeho slov se mělo jednat o stařeckou roztržitost a nedopatření. Skutečnost je ovšem taková, že vina mu byla prokázána svědectvím dvou svědků, kteří ho po celou dobu krádeže sledovali a to také vypověděli před přestupkovou komisí ve Smiřicích. Zboží si přehazoval z kapsy do kapsy. Poté kdy jsem toto zveřejnil, tak po mě a mé životní partnerce žádal omluvu. Měli jsme se veřejně omluvit a napsat, že „jenom idiot si mohl myslet, že JUDr. Harvan krade“. Já si ovšem myslím, že jenom idiot si může přehazovat sušenky z jedné kapsy kalhot do druhé vnitřní kapsy bundy. A na otázku ostrahy jestli má něco k zaplacení odpovědět, že ne.

A dále k článku: Pan Čáni a pan Adamkovič neměli nikdy spolu uzavřenou smlouvu o sdružení. Smlouva o sdružení jako taková nemůže vstupovat do závazkových vztahů, není ji nutné nikde registrovat, můžete ji uzavřít kdykoliv a to i zpětně a nejsou potřeba ani ověřené podpisy. Na takovou smlouvu se zastupitelé odvolávají. Pan Adamkovič, ne tedy pan Čáni, uzavřel s městem smlouvu o investici do restaurace Kino v celkové výši 540.000,- Kč a tu si tzv. odbydlel po dobu osmi let, což vychází na nějakých vtipných cca 5000,- Kč měsíčně za restauraci o 300 m2 plochy na hlavní třídě u hlavní silnice nedaleko centra s neomezeným stáním. Pan Čáni nikdy nic neinvestoval.

Jiří Košťál

Reakce na článek „Zastupitelé míří před nejvyšší soud“

Napsat komentář