images (5)

Dne 10.11.2017 se konala diskotéka v Nároďáku v Jaroměři. Přišlo hodně lidí a chtěli se bavit, co jiného v pátek večer. Akce pěkná. Bohužel někteří spoluobčané po požití alkoholu mají chuť se rvát a napadat ostatní lidi. Kdyby šli ven, aby v klidu řešili své problémy, ale na sále? Prostě byla rvačka s židlemi v ruce, čímž poškozovali majetek nájemcům. Nájemce se snaží, pořádá různé akce a vylepšuje. Pak přijdou „zvláštní lidi“ se porvat. Takový problém jsem při kurzu tanečních nebo vystoupení kapel neviděl.

Největší ubohost byla v tom, že židlí udeřili ženu, která má 4 děti, až ležela na zemi v bezvědomí. Rvali se dál jako o život. Nechápu, jak se mohou rvát, absolutně nechápu, proč bijí ženu. Ránou židlí se dá ublížit každému. Pořádková služba na diskotéce nezvládala udržet veřejný pořádek, až musel sám nájemce jít řešit problém. Potom přijela policie. Nevíme, zda v průběhu rvačky, anebo po jejím skončení. Přesto si myslím, pokud přijela policie v průběhu rvačky, že byl dán zákonný důvod k použití donucovacích prostředků bez pardonu, aby byl nastolen veřejný pořádek. Hlavně, co mají tupci mlátit ženu židlí!? Chlap, co to udělal, by si zasloužil od policie úder teleskopickým obuškem. Vždyť je tu dána důvodné podezření na spáchání přečinu výtržnictví, což je trestný čin. Pokud někomu ublížili na zdraví, že nebude schopen 7 dnů vykonávat obvyklou činnost nebo chodit do práce, tak i ublížení na zdraví.

Přesto největší poděkování zaslouží jeden pán, který ihned po útoku na ženu, která ležela bezvládně na zemi, šel jí pomoct, přestože sám riskoval, že taky nějakou slízne. Pak s ostatním ji odnesli pryč ze sálu do bezpečí a ošetřili. Z tohoto příběhu vyplývá, že je stále mezi námi hodně slušných lidí, kterým není lhostejné neštěstí druhých. Muž by si zasloužil metál za odvahu riskovat pro druhého a schopnost pomoct cizí zbité ženě. Každý coulem opravdový chlapák. Ale to samé se nedá říct o muži, který ženu udeřil židlí. To je ..

Ondřej Rozum

Rvačka jako ve vidlákově v Nároďáku při diskotéce