26. června 2014  15:23
Kauza tří úředníků z Jaroměře, kteří podle obžaloby schvalovali auta do provozu na základě padělaného dokladu, je u konce. Zatímco jeden už byl potrestán a druhý zproštěn viny, třetí z nich, Radim Rieger, se proti rozsudku okresního soudu v Náchodě odvolal. Krajský soud mu však nevyhověl.
(Ilustrační snímek)

Úředníci Městského úřadu v Jaroměři stanuli před soudem za zneužití pravomoci úřední osoby (Ilustrační foto).| foto: Ladislav Němec,MAFRA

Rieger mánynízaplatit 20 tisíc nebo jít na tři měsíce do vězení. Úředníci Městského úřadu v Jaroměři stanuli před soudem za zneužití pravomoci úřední osoby.

Ukázala na ně kontrola v akci Čistka, při které policie pátrala po kradených autech, které úřady legalizovaly podle předložených padělanýchtechnickýchprůkazů(více se o kauze dočtete zde).

Přestože se poslední z obžalovaných hájil, že nemohl podvod rozpoznat, soud vHradci Královéneměl proti verdiktu nižší instance, který shledal, že se dopustil úmyslného trestného činu, žádné námitky. Obžalovaný prý všemu mohl a měl ze své pozice zabránit.

Karel Zeman, který vypomáhal na jaroměřském odboru dopravy, už dostal podmínku, třetího obviněného zprostili viny, soud totiž výrazně přihlédl ke krátké úředníkově praxi.

Autoři:,

Zdroj:http://hradec.idnes.cz/urednici-z-jaromere-u-soudu-za-prihlasovani-padelanych-dokladu-pvl-/hradec-zpravy.aspx?c=A140626_134421_hradec-zpravy_pos

Soud zamítl odvolání úředníka, který přihlašoval auta na padělaný doklad

Napsat komentář