Osm současných a tři bývalí zastupitelé Jaroměře už nečelí trestnímu stíhání za prodej restaurace Kino Svět z doby před šesti lety. Rozhodnutí náchodského soudu potvrdil Krajský soud v Hradci Králové.
Obžalovaní zastupitelé Jaroměře u Okresního soudu v Náchodě (28. 4. 2014)

Obžalovaní zastupitelé Jaroměře u Okresního soudu v Náchodě (28. 4. 2014) | foto: ČTK

Náchodská soudkyně Jana Geislerová zastavila stíhání v polovině září (více najdete zde), ale státní zástupce si podal stížnost ke krajskému soudu, který neveřejně rozhodl 27. listopadu.

„Ve věci zastupitelů Jaroměře rozhodl krajský soud tak, že stížnost státního zástupce se zamítá. Tedy v tuto dobu je trestní stíhání pravomocně zastaveno,“ řekl mluvčí Okresního soudu v Náchodě Jiří Kučera.

Restaurace v budově kina Svět

Restaurace v budově kina Svět

Podle žalobce zastupitelé způsobili městu škodu 1,7 milionu korun, když dali přednost nižší nabídce. Za úmyslný čin jim hrozil trest šest měsíců až pět let i úhrada škody.

Soudkyně však překvalifikovala skutek na nedbalostní, kde je promlčecí doba tři roky. Podle ní bylo jednání zastupitelů již promlčeno. Všichni zastupitelé svou vinu opakovaně odmítli.

„Jsem přesvědčen, že jsme nespáchali nic, ani nedbalost, ani trestný čin,“ ohradil se v září zastupitel Miloslav Müller.

Autor: 

Zdroj:http://hradec.idnes.cz/zastupitele-jaromere-uz-neceli-trestnimu-stihani-fsq-/hradec-zpravy.aspx?c=A141205_154428_hradec-zpravy_kvi

Sporný prodej restaurace v Jaroměři je promlčený, rozhodl krajský soud

Napsat komentář