JK_O1_tren

Má Jaroměř koaliční smlouvu?, smlouvu koaličních stran o směřování města? Pravděpodobně NE ! Možná je to tajný dokument, který občané města nesmí vidět. Všechna okolní města, koaliční dohodu stran zveřejnila na webových stránkách, jen Jaroměř dva měsíce po volbách do zastupitelstva města smlouvu nemá.

Tak jsem začal pátrat po smlouvě, s nadějí, že nás nečeká marasmus předešlého volebního období v podobě netransparentní radnice, podvodů, kšeftů, lží, obviněných, obžalovaných a radujících se z viny zastupitelů před soudkyní Okresního soudu v Náchodě. Na stránkách města žádná koaliční smlouva není, ve Zpravodaji města také nic, v regionálním tisku pouze jediná zmínka o Jaroměři –  že se koná týden boje proti cukrovce a že měření cukru je zdarma. Zvažoval jsem, že koaliční strany omezila diabetologická válka a až skončí, koaliční smlouva bude předložena. Ale nakonec se mě smlouvu podařilo objevit. Je autentická, starosta města s pověřením koaličních partnerů se vyjadřuje o směřování města jasně a srozumitelně (viz. obrázek níže).

JK_02_prdel

Základem dobře fungující demokracie je transparentnost, otevřenost a neomezený přístup k informacím. A jaká je skutečnost v Jaroměři? Před volbami se strany do zastupitelstva zavázaly a slíbily občanům otevřenou a transparentní radnici.

ODS: více komunikovat s občany, neprotlačování svých známých v rozporu se zájmy města, nepotlačovat konstruktivní kritiku.

ANO 2011: otevřená radnice, uveřejňování všech smluv s městem, veřejné projednávání zásadních změn, zveřejněné zápisy z rady a zastupitelstva.

Jaroměř-Náš domov: nemají ve volebním programu.

ČSSD: zpřístupníme informace z orgánu města pro občany.

Komunisté: to jsou jenom kecy zločinecké organizace a slušný člověk je nevolí.

Volba pro město: nechtějí vítězství osobních zájmů nad zájmy města.

A jaký je výsledek?

Ing. Otto Salač, zastupitel města za stranu Náš domov, navrhl dne 25.11.2014  na zastupitelstvu města veledůležité materiály k vyšší transparentnosti města. Materiály, které měly zahájit postupnou očistu.

  1. Zveřejňování materiálů (smlouvy atd.) před jednáním zastupitelstva pro občany města na městském webu.
  2. Snížení dolní hranice povinně uveřejňovaných veřejných zakázek.

Hlasování k těmto návrhům:

Materiál č. 1: PRO 2   PROTI 12    ZDRŽELO SE 7

Materiál č. 2: PRO 2   PROTI 10   ZDRŽELO SE 9

Pro návrh hlasovali ing. Otto Salač a JUDr. Iva Rudolecká, oba za stranu Jaroměř NÁŠ DOMOV.

A co ostatní zastupitelé, kteří mohli jednoduše otočit kormidlem? Podvodníci, kterým voliči uvěřili a lháři, od kterých není možné změnu očekávat.

Jiří Košťál

STAROSTOU MÁME ZASE KLEPSU, ALE KDE JE KOALIČNÍ SMLOUVA?!