Zpravodaj č. 3 a článek pana starosty a paní redaktorky, pravda nebo ne? Pravda a pravdivé informace jsou velice nebezpečné pro někoho, ale pro koho?

Pan starosta se zlepšuje a otevírá se více veřejnosti, jelikož uvedl informaci o pokutě ve výši 11.11 mil. Kč, tedy o problému DSO Jaroměřsko. To rád vidím a kvituji. Ono mu zřejmě nic jiného nezbývá, protože mu je jasné, že to bude zveřejněné na webu www.bezcenzury-jaromer.cz? (pozn. red.: Návštěvnost je více než 2.500/den. Sociální sítě tvoří  téměř 20% přístupů.)

Pan starosta nastínil pouze část pravdy? To, že finanční úřad dal ihned vratku ve výši 11.11 mil. Kč je opravdu velké překvapení. FÚ nečekal na rozhodnutí ÚHOS Brno, které není pravomocné, ale stejně i tato vratka. Pokud DSO Jaroměřsko dostane pravomocně 300.000 Kč za výběrové řízení (oblíbená losovačka) od ÚHOS Brno, tak finanční úřad může k vratce dát sankci ve až výši 100%, tzn. přes 22 mil. Kč. Já si myslím, že na to starosta zapomněl anebo to neví? Hlavně zapomněl uvést, kdo při losovačce zakázal přečíslovat nabídky před samotným losováním, i když o to žádal jeden z uchazečů. Následné losování je logicky netransparentní.

Dále zapomněl uvést, že je problém s akcí ASVAJ, kdy chtějí nějakou jakoby sankci větší než 2.2 mil. Kč? V Jaroměři se pouští pravda tzv. po kapkách.

Úžasných cca 30 mil. Kč na investice v r. 2015. Město Náchod má 105 mil. Kč na investice v r. 2015, ale je pouze o velikosti obyvatel cca 26 tisíc, Jaroměř má cca 13 tisíc, tedy polovina. Polovina ze 105 mil. Kč. je 52.5 mil. Kč, pokud odečtu úspěch Jaroměře, tedy mínus 30 mil. Kč, chybí v kase 22,5 mil. Kč, ale každý rok! To by bylo na investice města. Městu Náchod musím upřímně blahopřát a jejich zastupitelům, že umí se dobře starat o město a ušetřit potřebné peníze pro město ve výši 105 mil. Kč. Proč to nejde v Jaroměři? Např. Trutnov zveřejňuje informace, které mají zastupitelé před hlasováním, opět gratuluji.

Oprava Tyršova mostu má stát od 20 do 30 mil. Kč a jak to chodí v Jaroměři, tak výběrové řízení vyhraje někdo velmi šikovný takže to bude stát třeba 30 mil. Kč a více (viz Komenského lávka nebo most), kde na to vzít a nekrást.

Paní redaktorka má krátký článek, ale pochopil jsem již nyní, že to jsou něco jako druhé plíce pana starosty a města, protože pro ně výborně pracuje, což je moc milé.

Mně osobně dojímá, když si někdo hraje na demokrata, ačkoliv mně a dalším odmítl vydat článek, ale stokrát opakovaná lež se stává pravdou a proto je vše ve Zpravodaji v pořádku, nešlo o cenzuru, ale o co?

Teď něco z historie hmyzu, přičemž to s článkem shora nijak nesouvisí.

Např. Goebbels uměl lidem do hlavy narvat pravdu, jiná možnost neexistovala. Poté všichni pochodovali, jak bylo třeba, a dělali věci, které byly třeba, všechno kvůli pravdě! A byl to samozřejmě velký omyl! Co je vlastně ta pravda. Nakonec Hitlera a Stalina lidé milovali, stačí se podívat na záběry z filmových deníků, na ten fanatismus. A jak se na ně díváme dnes? Pravda se nejlépe zkoumá s  odstupem  času, s nadhledem. Pravda a pravdivé informace jsou velice nebezpečné pro někoho, ale pro koho?

Mgr. David Jevčák

Stokrát opakovaná lež se stává pravdou

Napsat komentář