dym

Před vánočními svátky je v Jaroměři klid a hřejivá pohoda. Ale stále se něco děje. V Josefově na Bastionu I došlo i k požáru. Hořely tzv. dvě garáže uvnitř objektu. V podstatě byly kasematy postaveny našimi předky již hodně dávno, ale s takovou kvalitou, že budovám se nic nestalo. Pouze uvnitř vybavení lehlo popelem a čmoudem.  Na místě zasahovali hasiči, kteří se většinou se svými zákroky chlubí v televizi a na internetu. V současné době nic. Zřejmě tomu velí současný zastupitel, a proto město nechce se požárem chlubit. Je to škoda. Oni za to nemohou, přestože vyšetřovatel od hasičů celou věc, týkající se požáru vyšetřuje. To znamená, že není známa skutečná příčina požáru. Uvnitř objektu plno zápachu po spáleninách a také zkřížené dveře a kolem dveří směrem nahoru očouzeno.

Co shořelo uvnitř objektu? Sekačka na trávu. Každý si řekne sekačka na trávu za 10 000,-Kč nebo 15 000,-Kč. Ale nebyla to obyčejná sekačka na trávu. V roce 2013 byla její prodejní cena 620 000,-Kč, kdy se podařilo ji koupit se slevou za 580 000,-Kč. Byla stará asi 3,5 roku. V podstatě novoučká sekačka. No jo, kde vzít ale na novou. Kdo za to může! Uvidíme. Ale pro pojišťovnu bude zásadní příčina požáru z důvodu proplacení pojistky. Pokud je budova a vybavení pojištěno proti požáru? Možná důvod pro utajení před obyvatelstvem města.

Nejhorší na tom je následek zničení sekačky v jarní části roku, kdy začne růst tráva. Tato sekačka uměla sekat i šikmé plochy. Josefováci byli zvyklí na pěkně upravený trávník kolem Bastionu I, a také pevnosti. Uvidíme, co s tím vyvedou naši městští předáci!?

Nechápeme jedinou věc, proč tajíte i požáry, za které nemůžete!?!?

Redakce

Tajný požár v Jaroměři, alias TOP SECRET