Anonnymo_robe-154808_640

Na facebooku máme nového přispívatele, a to nějakého Z. J. Tato osoba je dokonalá v tom, že píše krásné a dlouhé oznámení na příslušné úřady o několika stránkách. Samozřejmě nemluvím o jednotném čísle při udávání osob, ale o množném čísle. Udavač přece nepíše jednou, ale vícekrát. Proto jde o notorického oznamovatele (udavače). Krásně si vymýšlí, kombinuje a vytváří důkazně neověřené hypotézy. Bojuje za muže X. Kdo je muž X, asi J.K.? Dokonce nám už tady Z. J. začal plakat, že má s jedním dopisovatelem problém. On si totiž udávání nenechal líbit. A s udáváním na příslušná místa neuspěl. Při udávání pohořel, protože si vymýšlel, jak jinak. Já mu navrhuji následující věc, aby se mohl pořádně zviditelnit a svoje pěkně napsané udání zveřejnil. Nejlépe bude, když nám je pošle. My je rádi zveřejníme, aby občané Jaroměře věděli, co znamená skupina slušných lidí. A co je poslat do Zpravodaje, kde naše redaktorka je může směle otisknout. Zájem o Zpravodaj bude velký. Pravda je, že udáníčka se do jednoho čísla Zpravodaje nevejdou, protože jeho literární dílo je o rozměru díla Vojna a mír nebo seriálu pod názvem Ulice. Jeden dopisovatel Zpravodaje tam má seriál o kinech, který je pro mne nudný, ale to je věc názoru. Udavačský seriál byl by jasným tahounem Zpravodaje. To by vystihlo charakter píšící osoby a celé skupiny. Možná, že tato osoba žila dlouhou dobu v totalitě, a proto má kladný vztah k psaní těchto dopisů. Pokud s tím má problém, tak se redakce sama pokusí a jedno z mnoha udáníček obstarat pro web, aby lidi viděli, jakým stylem se bojuje proti webu bezcenzury-jaromer.cz a proti dopisovatelům? A tak by vznikla nová rubrika webu pod názvem Bonzáci.

Nyní máme štěstí, že nežijeme např. za totality. Udaná osoba by měla velké problémy, že má negativní vztah s totalitou a k jejímu vůdci.

Přeji Z.J. hodně šťastných chvil při jeho bohulibé činnosti, ať mu psací pero a barva v tiskárně nevyschnou. Není nadto někoho pořádně napráskat. To musí být krásný pocit, když se pošle udavačský dopis. Ach ta opojná slast, ten pocit rozkoše! Já nechápu a nerozumím takovým pocitům.

Ještě hodně podobným stylem písma chodí anonymní dopisy s výhrůžkami, ale pouze tehdy, když vyjde článek o starostovi, anonymní obrana jiných zastupitelů se nekoná. Opět jenom taková náhodička, že vyjde článku o starostovi, začnou chodit anonymy s výhrůžkami. Přitom jsou všechny podobné jednomu pisateli, který se pod anonymní udání nepodepisuje, na druhé do zaměstnání se ale podepisuje. Když vyhrožuje, tak se zapomene podepsat. Znovu náhoda. To je náhod a náhodiček, až se tomu nechce obyčejnému člověku věřit.

Vendelín Novák

Nezapomeň prásknout Nováka. J. K. tě musí milovat, když děláš špinavou práci. Aby ten, koho se naše psaní nejvíce dotýká, byl před lidmi, jakoby čistý ve stylu bílého čerstvě napadaného sněhu. Nediv se, nechce se mu pod udání podepsat, a proto má tebe. Ty jeden anonyme nebo neanonyme, záleží podle potřeby, viď.

Přesto si říkám, že vám taktika přes udávání nevyšla. Dopisovatelé přešli do ilegality při kritických článcích. Všechny psané jedním známým stylem, nelze poznat autora. Výhrůžných dopisů, těch už bylo moc! Aby jednou na někoho z nás nečekal vysoký a silný Ukrajinec s pálkou. Útok na cílené osoby do zaměstnání absolutně nevyšel. Anonymní drsné výhrůžky selhaly. Koho budeš nyní práskat? Kdo je další na řadě? Ale ty si vždy nějakou oběť najdeš!

Když fungovala StB, měla seznamy práskačů. Za nich se práskalo z přesvědčení, za peníze, anebo ze strachu. A ty? Třeba pro radost?

Udavači a skupina slušných lidí. Kdo to je a pro koho pracují?