Dne 26. 9. 2018 vystoupila skupina Úlet ve složení:  Čestmír Hýbl – kytara, zpěv, Jan Běloušek – mandolína, zpěv, Martin Hanuš – baskytara, zpěv, Jan Resl – banjo, zpěv. Hráli a zpívali bluegrass a country band. Tato kapela je také parádní. Já patřím k těm, kterým bluegrass vyhovuje, protože je svižnější. Nejlepší byly dvě malé holčičky, které se chytly za ruce a tančily.  Návštěva byla slušná, ačkoliv se zrovna stavěly atrakce na pouť, lidi to neodradilo. Líbila se mi poznámka kapely, že dva členové jsou z Jaroměře a zbytek ne. Ale pro podporu jaroměřských kapel do budoucna v tom nevidím žádný problém. V duchu jsem se musel narážce smát. Aspoň vím, že kapela má i smysl pro humor. Hlavní je, že hrají parádně.

Mně by se ve městě líbily takové tři akce ročně na tři dny. Vystoupení rockových, bigbítových a country kapel. Ze začátku najít vhodný termín a začít za finanční účasti města a sponzorů na vhodném místě. Upřímně řečeno, rock a bigbít je stále velmi populární. V podstatě muzika, kterou má každý rád i já.  Pokud nedojde ke změně po volbách, tak budeme mít pouze vystupování na podloubí, které je také dobré. Ale lze to dělat líp a mnohem větším formátu pro veliké publikum. Pouze musíme doufat, že po volbách dojde ke změně a noví zastupitelé budou konkrétně podporovat kulturu a sport.

Ve městě máme uměleckou školu, která se povedla, ale nemáme základní sportovní školu, což považuji za chybu, která ubližuje sportovcům. Ono chodit trénovat jenom po škole je dobré, ale v dnešní době málo. Sportovní škola by zvedla kvalitu sportu ve městě. Chvilku by trvalo než by ji kvalifikovaní trenéři pozvedli, ale stálo by za to si počkat.

Mgr. David Jevčák

Úlet v Jaroměři, co takhle pravidelné hudební festivaly