construction-664667__180

Souhlasím s paní tajemnicí, že na městském úřadu úředníci přímo dřou jako koně. Navýšení o dva úředníky je málo, aspoň o 20. Onehdy jsem šel okolo, když v okně úřadu jsem viděl jiskry lítat. A řekl jsem si, panečku, tam se maká. Šel jsem dovnitř a po otevření dveří jsem uviděl úředníka, jak brousí na brusce spisy, ze kterých lítaly jiskry do okna. Úředník byl celý sedřený a zpocený, těžká šichta. Pak jsem šel dál a otevřel jsem druhé dveře a znovu šok. Úředník měl v ruce bourací kladivo, se kterým lámal kusy ze spisů, všude plno prachu a těžký pot z něho lil. No, šel jsem dál a otevřel jsem znovu dveře. Další úředník měl v ruce svářečku a svářel spisy dohromady. Od spisů šel plamen, hodně zápachu a špíny, opravdu těžká prácička. Pak jsem je viděl jít domů. Hrůza jako byli všichni unaveni a zdrceni svoji prací! A proto se do každého výběrového řízení na úřad hlásí např. 200 až 350 osob.  Nechápu, proč raději nejdou pracovat třeba do Karsitu?

Samozřejmě, že shora uvedený odstavec je něco na způsob: Hans Christian Andersen. Chtěl jsem zkusit, jaké to je napsat článek ve stylu Jiříka.

9786409793_097dc71d63_z

Pravda je taková, že úředníků na městě je dost. Vůbec není potřeba rozšiřovat jejich řady, jakékoliv rozšíření je na úkor investic města. Nikdy dříve neexistoval na našem městě odbor tajemníka. To je vymyšlenost nového vedení města (spíše staronového vedení města). Pravděpodobně nemá kdo vařit kávu a nosit chlebíčky. Podle prezentovaných čísel 820 000 Kč na rok na dva úředníky, drahé hobby. Za jedno volební období, které trvá 4 roky, se dají za ušetřené peníze opravit 2 ulice. Pak je s čím se chlubit. Utopené peníze do úředníků nic nepřináší, ba naopak, začnou vymýšlet směrnice a nařízení. Ve chvíli, co jich je hodně, začnou vytvářet nová a potřebná místa pro úředníky. Je to takový začarovaný kruh. Tajemnice má úředníky na starosti. Z tohoto důvodu bude vždy tlačit na přibírání úředníků, že mají hodně práce a nestihají. Většina tajemníků měst je stejná. Chápu, ale nesouhlasím.

images 2

Fotografie autora článku.

V Jaroměři na městském úřadě je málo a málo úředníků