Už po přečtení úvodního varovného sloupku paní redaktorky Vejvodové, jsem si říkala, že mě čeká temné čtení s nějakou detektivní zápletkou.

Píše:„mnoho článků v tomto čísle někoho nebo něco kritizuje a ještě více článků se tento stav snaží napravit.“

Našla jsem jediný kritický článek pana Jevčáka a pak další články, které se tedy snaží vše „napravit“. Články, které dostaly výjimku a byly delší než 40 řádků dostali p. Mundl, p. Kverk a p. Ježík, tudíž dle redaktorky Vejvodové, ti na správné straně. Dále redaktorka doufá, že si jednotliví občané budou ke své prezentaci vybírat jiná místa, než je městem vydávaný a placený Zpravodaj. Prosím Vás, paní redaktorko, vezměte konečně na vědomí, že máme svobodu slova už čtvrt století a městem vydávaný Zpravodaj je placený námi občany, proto je vaší povinností názory občanů zveřejňovat i když jsou kritické.

Potom jsem se prokousávala nicneříkajícími informacemi velitele MP-LL Mundla (Městská policie – Lovci lebek, uvedeno na výšivce na uniformě některých policistů) a jeho kamaráda Mjr. Mgr. Jaromíra Kverku, jehož vyjádření o taktice, která není zaměřena na stagnující postoj policie stylu „zapáskuj, nic nedělej a čekej“, protože současná taktika je proaktivní ve stylu „přijeď, zasáhni, eliminuj“ mě dost zarazila. Představa, že někam přijedou po zuby vyzbrojení měšťáci se svým filmovým štábem, zasáhnou a eliminují, se mi zdá neskutečná. Oba články vysvětlující zásahová cvičení bych zakončila otázkou, zda na takové zásahy má městská policie pravomoc, NEMÁ? Tak o čem je řeč?

No a perla mezi články – HLAS LIDU. Již po třech větách mi bylo jasné, kdo je autorem, nezaměnitelný sloh, bolševický styl a famózní slovní obraty – soudruh Harvan je opět na scéně. Na konci článku je ale podpis pana Zbyňka Ježíka, je to možné, aby měli dva lidé tak totožné slohy? Dle mého názoru není. Na konci článku autor přiznává, že článek napsal za přispění dalších slušných lidí. Zápletka je odhalena. Ke kauze prodeje restaurace Kino. Nebyl to první podvod na radnici, nebyli jsme první, kdo si stěžoval, jsme jen nejvytrvalejší. Obyčejný prodej restaurace Kino byl, je a vždy bude obyčejný podvod. Zastupitelé, starosta a místostarosta se mají chovat jako řádní hospodáři a vždy jednat ve prospěch občanů, takový slib skládají. Pochybuji, že by kdokoliv z nich prodal vlastní majetek za 5x nižší nabídku, jedině, že by byl snad mdlého rozumu. Ne, to neudělá ani mdlé individuum. Nakonec – soudem byli uznáni vinnými, ale radují se, je to promlčeno. Ani se neodvolali, dopadlo to k jejich naprosté spokojenosti. V článku autor dále uvádí, cituji

„Myslím, že každému rozumnému člověku je snad jasné, že spokojenost občanů je důležitější než plná městská pokladna. A že by se tenkrát dala pořádně naplnit!“

Tak já tomu nerozumím, myslela jsem si, že občan je spokojený právě tehdy, když je pokladna plná. Takhle ale přemýšlí jenom kapitalisticky mamonem posedlé individum, jak jsem si přečetla. Tak vážení NE! Občan Jaroměře je nejvíc spokojen, když v pokladně není nic. To jsme netušili, pak hysterie, která se zvedla proti opozici (kritikům) dává smysl. Cílem je totiž prázdná pokladna.

Čtenář se z tohoto článku na sebe dozví, že pokud by čistě náhodou souhlasil s opozicí, s kritiky, se stranou Náš domov, se stránkami bezcenzury – stává se mžikem kreaturou, zbohatlickou rychlokvaškou, škůdcem společnosti, hlupákem, duševním mrzákem, má zákeřné a špinavé chování a přitom kdyby se starosta se zastupiteli pro blaho města rozkrájeli a modré z nebe nám snesli, tak škůdci vylezou z žumpy a všechno krásné v té žumpě utopí, třeba halu nebo protipovodňovou zeď, na víc si autor nevzpomněl a já také ne. Tomu říkám starosto úroveň, nechat se ve Zpravodaji obhajovat takovými bláboly, to je velká ubohost. Ale vy nechcete občana zarmoutit, chcete, aby byl občan spokojený a veselý, proto žádná kritika nebude zveřejňována a když, tak jen ta snesitelná, aby se nám občan nezhroutil z těch všech malérů. Není nic pohodlnějšího a potřebnějšího než mlčící občan. Občan, který nic neví, zbytečně nepřemýšlí. Pak budou všichni šťastní, starosta, zastupitelé i občané.

Prázdnou pokladnu už máme a tak pojďte občané, budeme se radovat a smát, třeba se strážníkem Zoubkem.

Monika Jirsáková    

V Jaroměři stále platí, kdo kritizuje je škůdce společnosti.

Napsat komentář