Save_Money

Ve Zpravodaji č. 20 ze dne 15.11.2016 na straně 6 a 7 je článek, který je nejdůležitější z celého Zpravodaje. Název článku Městské vodovody a kanalizace s.r.o. Autor Ing. Jan Karpíšek, jednatel společnosti. Začátek perfektní o úsporách na provozních nákladech společnosti. Pak o tom, že město samo a rádo snížilo nájemné, které jinak společnost platí městu, tedy účetní švindl se vším všudy, co k tomu patří. Prostě byl cíl, aby účetnictví dané společnosti vypadalo v lepší kondici, než ve skutečnosti je. Musíme Ing. Karpíškovi poděkovat za to, že učinil úspory na provozních nákladech společnosti např. telefon, smlouvy dříve uzavřené, bankovní poplatky atd. Dobrá cesta.

Je divné, že tyto úspory se uskutečnily až po příchodu nového jednatele společnosti. Co se dělo dříve? Nic? Nikoho nerozumné plýtvání peněz netrápilo. Začalo to trápit ve chvíli, kdy společnost byla v mínusu.

Najednou výčet tučně vypsaných potřeb společnosti. To vypadá, že chtějí zdražit vodné a stočné! Čtu dál zajímavý a konkrétní článek a dozvídám se: z 48 Kč/m3 na 50 Kč/m3 v roce 2016, ale pozor! zdražovat se bude do roku 2020. S upozorněním, že přesto máme nejnižší cenu v ČR. Vida! V roce 2020 bude asi cena 58/m3.

Co když vyjde další Zpravodaj v roce 2020 o tom, že je firma zanedbána a potřebuje tučně to a to, a proto od 2021 do 2025 se bude zdražovat vodné a stočné.

Město nemá peníze a firma nic moc, tak se budou peníze tahat z peněz daňových poplatníků města. Klasika s podobenstvím na obnovitelné zdroje energií, kdy každý z nás platí zvýhodnění solárních baronů při platbě za elektřinu.

Volba pro město před volbami tvrdila, že se v Jaroměři nezdražovalo vodné a stočné, což byla pravda. Nyní v průběhu volebního období došlo k nějaké prazvláštní změně, o které dříve nevěděli a netušili? Příští volební tahák strany bude pod názvem: Zdražujeme mírně s lehkostí. Přitom firmu vlastní město. Přesto se nikdo z vedení města pod článek nepodepsal a nevysvětlil. Vysvětlil to Ing. Karpíšek. A komu se chce pod takové zdražování podepisovat, nikomu z vedení města?

Kdy nastala úsporná opatření na telefony, dříve uzavřené smlouvy a bankovní poplatky? Asi před 2 lety. Nebylo to pozdě? Nebylo, vždyť to zaplatíme my všichni ze svého, že. Co se bude příště zdražovat? Je možné, že poplatek za popelnice! O kolik ještě zvýšeného placení nás má někdo v úmyslu připravit – a to třeba i s láskou v srdci!

Vendelín Novák

nechtěná dojná ovce

Vodné a stočné v Jaroměři od 2016 – 2020 půjde nahoru