face-67430_640

Přečetl jsem si článek pana Salače o tom, jak vypadalo hlasování zastupitelstva města dne 5.11.2014. Opět dopředu jsem věděl od zdroje, jak hlasování dopadne, tedy 17 pro pana Klepsu, čili více než uvedl zdroj v tisku o spojení Volba pro město, ANO, KSČM a ČSSD. Na volbu jsem se nešel podívat, protože jsem tušil, jaký bude výsledek.

Nejvíce zajímavá je skutečnost o tom, kdo a jak hlasoval. I já jsem logicky předpokládal, že jediný protikandidát bude paní Jelínková, ale to jsem se velice zmýlil. Předpokládal jsem, že Východočeši pro Jaroměř ji navrhnou, což je naprosto legitimní a logické. Dále bylo dopředu jasné, že bude mít podporu dopředu avizovanou od JAROMĚŘ NÁŠ DOMOV, tedy s Východočechy pro Jaroměř rovných 6 hlasů. Není to moc, alespoň něco, třeba by se někdo přidal.

Co se vlastně stalo? Nikdo paní Jelínkovou nenavrhl na starostu z její vlastní kandidátky, tedy Východočeši pro Jaroměř, ba naopak. Pan Horáček z Volby pro městu navrhl za starostu Jiřího Klepsu. Pan Pálka se při hlasování pro kandidáta Jiřího Klepsu zdržel! Co ostatní Východočeši pro Jaroměř, čili pan Muzikář a Kubina mladší. Oba hlasovali pro Jiřího Klepsu. Bez komentáře. Proti volbě Jiřího Klepy za starostu byli Jelínková, Rudolecká a Salač.

Východočeši pro Jaroměř se po volbách stali 2. nejsilnější stranou v Jaroměři se 4 zastupiteli, ale její soudržnost směrem k lídrovi kandidátky paní Jelínkové je spíše k smíchu. Paní Jelínkové je mně upřímně líto, ale kandidátku si poskládala sama, čímž by měla vědět koho tam vlastně má. Volič tohoto subjektu, by se musel zamyslet nad tím, kam to vlastně svůj hlas dal, nebo se mu to líbí?

Když došlo o hlasování možnosti kumulovat funkce, aby za to bylo víc peněz pro zastupitele města, tak hlasování skončilo 19/2/0. Kdo byl pro??? Proti byla pouze JAROMĚŘ NÁŠ DOMOV. Co to znamená? Za zvolené zastupitele mluví činy a skutky při hlasování. Pouze dva zastupitelé nedali přednost své vlastní kapse na úkor finančních prostředků města.

To je posun k možným lepším zítřkům v Jaroměři, ale bude to dlouhá cesta…

Mgr. David Jevčák

Volba starosty, alias fakta a domněnky

Napsat komentář