senorii

Již dávno proběhlo výběrové řízení na místo pečovatelky v Jaroměři. Vše proběhlo naprosto normálně. Přihlásily se osoby, které měly o místo zájem. Byl vybrán vítěz na pozici pečovatelky.
Potom přišel starosta a řekl, že uklízečka bez patřičného vzdělání bude převedena na místo pečovatelky, a to bez řádného výběrového řízení, ačkoliv po řádném výběrovém řízení už vítěze měli, který byl vyrozuměn o svém vybrání ze všech kandidátů?
Co udělat s tou osobou, co vyhrála řádné výběrové řízení. Jednoduše nabídnout uvolněné místo uklízečky, jinak má smůlu. Vítěz řádného výběrového řízení na pečovatelku do dnešních dnů pracuje na pozici uklízečky a osoba je ráda, že má práci.
Ta bývalá uklízečka je zařazena na funkci pečovatelky, ale pozor ona nevykonává práci pečovatelky, ale na pečovatelské službě je kavárna, kde obsluhuje klienty. Kavárna je silně prodělečná a není schopna si na sebe vydělat. Přesto se zde podává káva zadarmo pro klienty, jinak by tam nikdo nechodil. Místo toho, aby tato paní pracovala s klienty jako ostatní pečovatelky. Přitom jinde v republice nemají na pečovatelské službě kavárnu, protože to silně prodělává. Tato kavárna byla dlouho v provozu na černo, tedy bez kolaudace, tohle přeci nevadí.
Proč je v pečovatelské službě kavárna, kde není skoro žádná práce pro tu paní, co má místo toho pracovat jako pečovatelka s klienty, což je velmi náročná a záslužná práce?
„Paní v kavárně je současná přítelkyně našeho starosty.“
DJ
PS:  „To je krásná spravedlnost a férovost“

Výběrové řízení na pečovatelku

Napsat komentář