Něco z nedávné historie. Dne 2. června 2013 byl poškozen povodní Komenského most  v Jaroměři, který dodnes chybí.

Podle mých informací podepsalo petici pro urychlené řešení situace víc než 1.100 občanů. No zřejmě jsou v Jaroměři jiné priority a staví se např. pasáž na louku…
Abychom se mohli pokochat pohledem na event. budoucnost, když už ne procházkou, přidávám odkaz na architektonickou soutěž o návrh na stránkách obce: http://www.jaromer-josefov.cz/most/.

Jaromíra Rigardi

Zajímavosti:
Betonový most přes Rokytku, Katastrální území Libeň, (Zenklova ulice), Ukázat na mapě
Betonový most přes Rokytku
Most se nachází v Zenklově ulici, který v r. 1996 oslavil 100 let svého trvání. Na západní straně nám. Dr. Holého, proti proudu říčky je na mostě osazena litinová pamětní deska s nápisem:

„První betonový most silniční v Čechách. Na max. zatížení pohyblivé 1000 kg/m2 projektoval a v 35 dnech vystavěl Ingenieur Antonín Los, ingenieur, stavitel a geometr. 28.09.1896“.

Vojáci dokončili stavbu provizorních mostů po povodních
31. července 2013  5:32
Armáda dokončila stavbu provizorních mostů v červnovými povodněmi postižených oblastech. Poslední přemostění předali vojáci u Zadní Třebáně.  
Vojáci odklízejí následky povodní.
Vojáci odklízejí následky povodní. | foto: Lubomír Světnička, natoaktual.cz

Ženisté během uplynulých týdnů postavili pět provizorních přemostění. První dokončili už 11. července v lokalitě Nový Knín.

Další provizorní mosty následovaly v obcích Lhota-Červený Hrádek u Sedlčan, Chlum u Sedlčan a Velké Číčovice. Poslední mostní konstrukci dokončili a předali v úterý u Zadní Třebáně.

Právě poslední most byl podle velitele jednotky Petra Skřivánka ze 153. ženijního praporu z Olomouce jedním z nejsložitějších. „Museli jsme se vyrovnat s nedostatkem prostoru a stísněnými podmínkami. Tomu odpovídalo i zvolené řešení a systém práce,“ konstatoval Skřivánek.

Do odstraňování povodňových škod se od 2. června zapojilo 10 900 českých vojáků. Vláda dvakrát nasazení armády prodlužovala. Vojáci pracovali celkem v pětasedmdesáti obcích.

Stavbaři o víkendu otevřou nový most v Karviné
5. 11. 2011 08:53, autor: vzo

Karviná – O půlnoci ze soboty na neděli otevřou stavbaři nový most přes řeku Olši v Karviné. Leží na frekventované silnici vedoucí do Ostravy. Město se muselo bez této důležité spojnice obejít půl roku. Původní most poškodila loni na jaře povodeň a stavbaři ho museli strhnout.

Nový most v Karviné

Nový most v Karviné ↑ Zajímavá videa k tématu ↓

 

Výročí
Štítky: