IMG_3070

Dne 27.11.2015 v 19:30 hodin došlo k vystoupení skupiny AltanTrio, kdy jako obvykle nevystupovali ve třech, ale v šesti: Pavel Šimek, kytara, banjo, foukací harmonika a jiné, Jana Šimková, kytara, banjo, Milan Smolík, basa, Milan Jirák, kytara, Petr Pour, 12. strunná kytara, Jan Čeněk, mandolína, všichni zpěv, dále pozvaný host Vítězslav Marek.

IMG_3072

Člen skupiny Jan Čeněk žije v Havlíčkově Brodě a pracuje v Praze. Přes nahrávky a notové party se doma naučil hrát skladby skupiny na mandolínu. Vůbec nebylo znát, že vystoupili bez přípravy a bez společného nácviku. Vystoupení moderoval Pavel Šimek, který má dar vyprávět příběhy a zajímavosti o kapele a také ze života hudebníků. V kapele má přezdívku Kutil Tim. On si sám udělal držák na bubínek ze starého věšáku na prádlo. Všechno se dá použít.

IMG_3071

Po první části koncertu vystoupil host Vítězslav Marek hrou na elektrickou kytaru blues, a to s vysokou úrovní. V druhé části večera. Dobře se pilo a zpívalo, atmosféra byla uvolněná. Po skončení programu došlo k velkému potlesku ve stoje. Všichni účinkující byli velmi mile překvapeni spontánním a vřelým chováním publika. Byl to velmi přátelský večer s výbornou muzikou a dobrými přípitky pivečkem a vínečkem.

IMG_3074

Dne 16.1.1016 vystoupí v Jaroměři v Bastionu Vítězslav Marek s dalšími 3 členy a bude se hrát blues na elektrické nástroje.

Mgr. David Jevčák

Vystoupení skupiny AltanTrio v Expanzi v Jaroměři