stock-photo-water-running-in-to-a-water-stream-from-a-sewer-103716227

Krásná ekologická myšlenka propojení okolních obcí do kanalizace Měvaku v Jaroměři. Jasenná se začala budovat podle projektové dokumentace. Zástupci DSO Jaroměřsko měli od vlastníků pozemků řádné povolení, aby mohli přes jejich majetky táhnout potřebnou kanalizaci. Jenomže v průběhu se změnila projektová dokumentace a podle toho, že šlo o dotaci z EU, bylo třeba mít souhlas všech vlastníků pozemků se změnou projektové dokumentace. Co se nestalo? Nový majitel pozemků, který nesouhlasil s tím, že po jeho pozemku poveden kanalizace. Přesto DSO Jaroměřsko natáhlo kanalizaci přes jeho pozemky jako by se nechumelilo. Když se z dovolené vrátil zástupce společnosti, která nově pozemky vlastní, zjistil nemilou věc, že kanalizace je natažena přes jeho ústní nesouhlas přes pozemky, a proto nejdříve navštívil starostku obce Jasenná, která nevěděla, co má říkat. Pak mu řekla, že musí jet za starostou do Jaroměře. Sice jednatel společnosti nechápal, co má společného starosta Jaroměře s kanalizací v obci Jasenná, ale souhlasil se schůzkou. Schůzka se konala na radnici v Jaroměři ve složení starosty města, starostky obce a jednatele společnosti.  Na jednání uvedl, že byla nezákonně natažena kanalizace přes jeho pozemky a bez řádného souhlasu. Starosta uvedl, že dřívější společnost, která vlastnila pozemky, dala souhlas s natažením kanalizace přes pozemky. Jednatel uvedl, že se změnil vlastník pozemků. Chvíli se mluvilo o ničem, když starosta dal nabídku na 5 000 Kč za způsobenou škodu. Jednatel odmítl a řekl, že chce 500 000 Kč. Starosta mu řekl, že se zbláznil. Jednatel uvedl, že nikoliv a předložil znalecký posudek, ve kterém byla vyčíslena škoda znalcem na cca 450 000 Kč.  Pak starosta spustil hromobití, asi chtěl zastrašit, ale neuspěl u jednatele poškozené společnosti, který se chtěl pouze dohodnout na výši částky. Jednatel jej upozornil, že nebyla jejich společnosti informována podle zákona o kolaudaci kanalizace v obci Jasenná, že jde o černou stavbu přes jeho pozemek. Pak se zase jednalo a dohodlo, že se bude jednat s jednatelem poškozené společnosti o problému dál. Když z ničeho nic DSO Jaroměřsko a náš starosta se starostkou obce přestali s jednatelem jednat. Akce mrtvý brouk. Poté do společnosti jednatele začala chodit jedna kontrola za druhou z města a jiných organizací – asi udání nebo něčí zájem, kdopak by chtěl jednatele zastrašit – poškodit, který nehezký tvor (měl na tom zájem). Dokonce advokát města nebo čeho byl na firmě, kde chtěl zapůsobit na jednatele, ale zde se pouze dozvěděl, že věci vyřizuje bratr jednatele, který má několik semestrů práva, čili neuspěl. Asi byl jednatel silně podceněn. Co se stalo v tomto příběhu dál, co asi? Přistál platební rozkaz na DSO Jaroměřsko na částku cca 12 000 Kč měsíčně. Samozřejmě, že se DSO Jaroměřsko proti platebnímu rozkazu odvolalo, ale jakou mají šanci?  To si trošku rozebereme:

  • Nemají souhlas nového majitele pozemku
  • V průběhu stavby změnili projektovou dokumentaci a nezískali souhlas nového majitele pozemku
  • Nový majitel pozemku nebyl pozván na kolaudaci, čili nemohl vznášet svoje námitky, čímž byl zkrácen na svých právech a podle zákona musí být vyrozuměn o tom, že se koná kolaudační řízení
  • Přesto stavba byla zkolaudována
  • Znalecký posudek na vzniklou škodu má nový majitel
  • Stavební úřad města vydal kolaudační souhlas bez souhlasu majitele pozemku – velký problém

Nyní ta největší rána. Těch cca 12 000 Kč chce jednatel měsíčně na pořád po DSO Jaroměřsko, tedy zaplatit vzniklou škodu a nájemné za to, že mají nataženou kanalizaci přes jeho pozemky.  Následně si dáme malý matematický test: rok má 12 měsíců, jednatel chce měsíčně 12 000 Kč, kolik je to za rok?

Pro pokročilé matematiky budeme pokračovat: Kolik to bude za 5 let, a kolik to bude za 10 let, 20, let a 30 let stát slavné a chytré DSO Jaroměřsko?

Nyní logický kvíz:

Které jediné město má největší podíl v DSO Jaroměřsko?

Nebude se zase vracet nějaká dotace z EU z důvodu černé stavby?

Zde je vidět, že na našeho starostu a DSO Jaroměřsko nepotřebujete mít vystudovanou právnickou školu, ale stačí výuční list, maturita a logické uvažování nebo pár semestrů právnické fakulty a strčíte je do kapsy a krásně si vyděláte peníze bezpracně, stačí využít naivity a hlouposti představitelů města, obce a spol. DSO Jaroměřsko. Když jsem nad tím přemýšlel, tak to je pro jednatele životní kšeft, ke kterému se dostal jako slepý k houslím. Asi bych to za těchto podmínek bral každý z nás.  Není nad to potkat manažera hlupáka.

Poslední a nejdůležitější otázka pro naše čtenáře, kdo za to všechno může. V Jaroměři jako obvykle nikdo, ale jinak, kdo měl na starosti jednání s majiteli pozemků v obci Jasenná. Proč stavební úřad nepozval nového majitele ke kolaudaci stavby podle zákona, z jakého důvodu stavební úřad vydal kolaudační souhlas.  Že by se chtěl zavděčit vedení radnice a DSO Jaroměřsko.  Zde máme plno nezodpovězených otázek, ale jinak to pěkně kolem DSO Jaroměřska a úředníků města zapáchá.  Minule navýšilo město počet úředníků o dva nové, aby bylo všechno ve městě lepší, a je? Anebo je všechno pro městskou kasu dražší a dražší.  Když se problémy města jenom stále kupí. Pokud podle předvedených výsledků měl člověk moc, a mohl propustit na městě 10% úředníků, asi by se práce nezlepšila, ale bohužel ani nezhoršila. Zase na druhou stranu by zůstaly peníze na potřebné investice, spolky a sport ve městě.  Ono kvalita úředníků se přímo odvíjí od jejich vedení a vedení celé radnice, jak můžete mít kvalitní výsledky, když to řídí člověk, který je tam u politiky 20 let a je spokojen sám se sebou a se svými kamarády, kteří ho obklopují na různých vedoucích funkcí na městě.  Nejdůležitější vlastnost úředníka na městě je loajálnost a věrnost. Odborné předpoklady a chytrost nejsou nežádoucí, ale ani potřebné. Loajální prosťáček na funkci slaví triumf. Akorát způsobuje škody.

Jednatel společnosti z Jasenné má DSO Jaroměřsko tzv. na lopatě. To, že nebyl pozván ke kolaudaci stavby ve chvíli, co vede kanalizace přes jeho pozemek je důkaz o černé stavbě a způsobení škody na cizím majetku, kdy došlo k znehodnocení ceny nemovitosti, tedy pozemku. Jednatel má v ruce samé trumfy, co máte vy, odborníci s DSO Jaroměřsko? Pouze placení faktur na palmáre pro advokáty. Otázka zní, zdali vám to pomůže. Myslím si, že otázka nezní, zda jednatel spor vyhraje. Ale kolik se mu bude platit za způsobenou škodu. O tom, že škoda byla způsobena, není pochyb, nemá město Jaroměř největší podíl v DSO Jaroměřsko? Nejlepší na tom je, že předsedou DSO Jaroměřska je náš starosta města. Máme tam vzdělance, jenom nechápu, proč začala chodit jedna kontrola za druhou k jednateli do obce Jasenná přímo do provozovny poté, co se ozval kvůli černé stavbě na jeho pozemku. A nebylo mu při jednání řečeno, pokud toho nenechá, že bude mít nespecifikované „problémy“. Není to vlastně šikana, ale koho?! Kdo je tak odporně zákeřný! Proč úředníci začnou na něčí příkaz chodit všichni na kontrolu pouze do jedné společnosti v jeden časově krátký okamžik, která hájí své práva k pozemkům, pravděpodobně náhoda a úřednická horlivost. Přitom objednateli kontrol teče máslo po hlavě. Zase na druhou stranu má předpoklady na nejvyšší politiku až do Prahy.  Neštítí se ničeho. Prostě hroší politik. Přesto tento amorální tlak na jednatele společnosti nezafungoval. Na koho nyní hodíme odpovědnost za totální neschopnost. Že by stránky bezcenzury-jaromer.cz.?

images 2

 

Zase velké problémy DSO Jaroměřsko – kanalizace