Ředitel školy Josef Hovorka si postěžoval v Jaroměřském Zpravodaji (7/201). Má problém porozumět některým občanům města, konkrétně pí. Nováčkové a pí. Jirsákové. Přečetl si jejich články a není si jistý už vůbec ničím. Jedna z nich, pí. Nováčková vyzdvihuje rozhodnutí, které dle Hovorky připravilo městskou kasu o několik desítek miliónů. A na druhou autorku, pí. Jirsákovou, ve svém článku zapomněl úplně. Proč ji tedy zmiňoval na začátku článku vysvětleno není. Ve své horlivosti kritika se zapomněl představit a to by politik a autor měl. Mgr. Josef Hovorka na městském portále Jaroměře je představen jako člen městské rady, zvolen za Hnutí ANO 2011, ale už se nedozvíme, že byl volen jako nečlen, který pouze zneužil a podvedl dobrou značku Hnutí ANO 2011. Ne po volbách, ale před volbami uzavřel tajnou dohodu se starostou Klepsou. Jaká dohoda byla uzavřena se občan nedozví. Pro uzavření spolupráce politických stran a hnutí slouží tzv. koaliční smlouva, ve které je podrobně stanoveno, jak budou naplněny předvolební sliby voličům. Koaliční smlouva ale neexistuje !!!

  1. Hovorko a čím si má být jistý občan – volič, když ho podvede ředitel školy, instituce, která formuje, vzdělává a spoluvytváří naši novou generaci?
  2. Hovorko ještě k těm ne desítkám miliónů Kč, ale stovkám miliónů Kč, o které město přišlo při privatizaci a ne jak uvádíte za 10% tržní ceny, ale ve skutečnosti za 3 až 5% tržní ceny prodaných městských bytů. Na to jsme upozorňovali já a Monika Jirsáková už v roce 2009 opakovaně.

Můj článek uveřejněný na jaroměřském portálu rok 2009

Cituji „Já nejsem politik, proto asi nechápu, jak může v privatizaci prodat zastupitelstvo města, v době největšího ekonomického růstu země, městské byty za 3 až 5% tržní ceny, proč neprodávalo za obvyklých nejméně 30% tržní ceny, i tak by se všechny byty prodaly, tak jak se to potvrdilo ve všech obcích v ČR. Touto privatizací přišlo naše město o nejméně 250 miliónů Kč. Včera se pochlubil ing. ekonom Klepsa, že se mu podařilo vytvořit jen 37miliónový dluh, a když to dokážeme také, tak nám osobně poděkuje, ale musíme dostudovat povinné spolufinancování, jak říká. Starosta už není ekonomem, nýbrž komunistou, našel zalíbení v zadlužování města.“

Můj článek uveřejněný na jaroměřském portálu rok 2010

Cituji „před volbami mě zaujali komunisti svým programem, zejména bodem č. 4. Pokračování privatizace bytového fondu v sociálně dostupných cenových relacích, prostředky z prodeje obecních bytů použít zásadně na opravy a udržování městských bytů. Výborný nápad! Vždyť je také od komunistů! Prodáme zase za 5% tržní ceny občanům, tak, abychom za utržené peníze mohli opravit další městské byty a ty poté opět prodáme za 5% tržní ceny občanům. Ing. ekonom Klepsa to podpoří. Stará osvědčená spolupráce s komunisty se vyplatí. Paneláky si už obejde sám, vysvětlit vše občanům. Zviditelnit se musí i před tou většinou, co k volbám nechodí. No a teď už stačí jenom před zvolením složit slib, že se bude chovat, jako řádný hospodář.“

Trestní oznámení na prodej restaurace Kino jsme podávali v roce 2009, plně nás to zaměstnalo. Neuvažovali jsme, že budeme řešit další zlodějny města, chtěli jsme nejdříve vyřešit kauzu, která se nás bezprostředně týkala. Kdyby orgány činné v trestním řízení pracovaly jak mají, tak by tyto články dostačovaly jako podnět k šetření zmiňované privatizace, tak, jako články uveřejňované v současné době na stránkách www.bezcenzury-jaromer.cz . Když píše článek ředitel školy, očekával bych, že to bude jeho parketa, jasné formulace, slova, která budou dlouho zvonit v uších. Místo toho jsem četl bezobsažný bezduchý a zmatečný článek, zoufalého autora. P. Hovorko a co jste dělal Vy v době privatizace městských bytů? Mohl byste to sdělit občanům?

Jiří Košťál

Zpráva pro Josefa Hovorku

Napsat komentář